Giyotin Cam Nedir

Giyotin cam sistemi genel anlamda otomatik bir sistemdir. Alüminyum panellerden oluşur ve yukarıdan aşağıya olacak şekilde dikey model olarak tasarlanır ve bu yöntemle açılıp kapanması sağlanır. Bir diğer isimle Giyotin cam sistemi, Küpeşte olarak da adlandırılabilir fakat genel anlamda çoğu yerde ismi Giyotin olarak geçmeye devam etmektedir. Katlanır camlar kullanılmaktadır ve bu katlanır camlar birbirine paralel olacak şekilde tasarlandığı için açılıp kapanmasında herhangi bir sorun teşkil etmez. Giyotin cam nedir sorusu yalnızca bununla kalmamaktadır. Aynı zamanda motorlu giyotin cam tasarımları da vardır. Motorlu camlar sayesinde açılıp kapanmalar daha pratik bir şekilde ayarlanabilir. Uzaktan kumanda sayesinde gündelik hayata daha kolay bir adım atılmış olunur. Motorlu giyotin cam sistemini tercih etmek isteyen kullanıcılar için piyasada çok sayıda motorlar bulunabilmektedir. Markalarına göre kalitesi şekil değiştirebilir ve bununla birlikte fiyatlarda da farklılaşma görülebilmektedir.

Giyotin cam sistemlerinin belli başlı özellikleri vardır ve bu özellikler giyotin cam sistemlerini diğer cam sistemlerinden net bir şekilde ayırmaktadır. Giyotin camların özellikleri şu şekilde sıralanabilir :

 1. Dikey yönde ve hareket eden cam panellerden oluşan camlar bütünüdür.
 2. Temizlenebilir özelliğinin kişilere sağladığı kolaylık ile birlikte cafe ve restoranlarda kullanımının yanı sıra rezidans tarzı konutlarda da kullanılır.
 3. Cam sisteminin tamamı ya da istenilen miktarı kadarı uzaktan   ile kontrol altına alınabilir.
 4. Start- stop teknolojisine de sahiptir ve bu sayede hareketler istenildiği zaman durdurabilir.
 5. Giyotin cam sistemlerinde bulunan otomatik hava algılama sistemi kişilere günlük hayatlarında büyük kolaylıklar sağlar.
 6. Gün ışığı ve gece aydınlatma sistemleri de aksesuarlık açısından mevcuttur.

 

Giyotin Cam Balkon Sistemleri

Giyotin cam balkon sistemi, genel anlamda yalnızca kafelerde ya da restoranlarda kullanıma sunuluyordu fakat artık çok katlı evlerde, rezidanslarda ve villalarda ve hatta genel olarak evlerin balkonlarında da kullanıma sunulmaya başlanmıştır. Giyotin cam balkon sistemleri günümüzde geliştirilmiş sistemleri ile birlikte katlanılabilir bir şekilde kullanıma sunulmuştur. Tamamen birbirinden bağımsız bir şekilde açılıp silinebilir özelliktedir. İyi ve kaliteli bir giyotin cam balkon sistemine sahip olmak isteyen kişiler bu işi genelde kurumsal firmalara yaptırmak isterler. Balkon cam sistemleri titizlikle ve dikkatli bir şekilde yapılması gereken sistemlerdir.

 

 

 

Giyotin Cam Sistemleri

Giyotin cam sistemleri her açıdan kullanıcıya kolaylık sağlamaktadır. Pürüzsüz bir şekilde çalışarak kullanıcılara günlük hayatlarında pratiklik sağlar. Ayrıca estetik mimari tasarımları sayesinde de tercih edilebilirliği çok fazladır. Giyotin Cam Sistemleri, ısı yalıtımının mekanlara adapte edilmesinde, güneşten gelecek kazancı mekanlara sağlamasında ve aynı zamanda bulunulan yere görünüş açısından estetik bir görünüm kazandırmak konusunda işe yarar. Giyotin cam sistemlerinin avantajları yalnızca bunlarla sınırlı değildir. Maddeler halinde avantajları şu şekilde sıralanabilir :

 1. Sesin izolasyonunu sağlama özelliği mevcuttur. %60 ya da kalitesine göre %70 olacak şekilde ses yalıtımını sağlamaktadır.
 2. Rüzgardan korunma sayesinde olumsuz hava şartlarında bile kullanım sağlar.
 3. Dışarıdaki manzaralara karşı görünümü sağlar, tamamen cam olması sayesinde dışarıdaki görünümü hiçbir şekilde kesmez.
 4. Giyotin cam sistemlerinde havalandırma özelliği mevcuttur. Olumsuz ya da istenmeyen hava şartlarında sürekli olarak havalandırma sağlar.
 5. Camlarda korkuluk özelliği de çoğu giyotin cam sistemlerinde mevcuttur. Genel anlamda teraslarda kullanılan bu özellik, korkuluk görevini üstlenmektedir.
 6. Özel güvenlik sistemi ile birlikte kilitsiz güvenlik sağlamaktadır.
 7. Sağlıklı ve konforlu olması sebebi ile kişilerin günlük yaşantısında onlara kolaylık sağlamaktadır.

 

Giyotin Cam Fiyatları

Giyotin cam sistemlerinde fiyatlandırmalar firmalara ve camların özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Giyotin cam fiyatları kategorilere ayrılırken kalitesi ön planda tutulur. Genel anlamda fiyatlandırma da metrekare başına düşen sayıya göre ayarlanır. Özel bir renk isteyen müşteriler için farklı renklendirmelere göre farklı fiyatlandırmalar yapılır. Ahşap desen farkı, tekstüre farklı gibi durumlarda fiyatlar değişim gösterecektir. Genel olarak firmalarda da ısı kalitesine, ses geçirme özelliğine göre yine farklı fiyatlandırmalar yapılır.

Son dönemlerde tercih edilirliği fazla olduğu için müşteriler tarafından fiyatlarına internetten bakmak da rövanşta olmuştur. Gün geçtikçe fiyatlandırmalar da güncellenir. Ortalama ülke genelinde fiyatlar küçük ve büyük alanlar için de değişiklik gösterir.

 

Neden Giyotin Cam Tercih Edilmelidir

Giyotin camların tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden birisi normal camlara oranla daha fazla ısıtma yeteneğinin olmasıdır. Camların boydan ve fazla olması sebebiyle mekanlarda içeriye daha çok ışık girer ve içeriden dışarıya bakıldığında manzarayı tamamen görebilme imkanı tanır. Ayrıca giyotinli cam balkon sistemlerinde su kanalları bulunur ve bunlar sayesinde içeriye su sızdırılmaz. Yağmurlu günlerde ya da karlı zamanlarda dışarıdan gelecek herhangi bir suyun girişine izin vermez ve bu da tercih edilebilirliğini fazlalaştırır. Kişiler estetik görünüm açısından da çok fazla tercih ederler. Evlerinin, restoranlarının ya da kafelerinin daha estetik görünmesi açısından önem taşır. Giyotinli camlar hareketli panellere sahip olması açısından kişilere kolay temizlik sağlar. Bu açıdan tercih edeni çok fazladır, insanlar günlük hayatta işlerini bu sayede hafifletmiş olacaklardır.

Kişilerin giyotin camı tercih etmelerinin yanı sıra neden Teknik Rolling Roof firmasını tercih etmeleri gerektiği de önemli bir konudur. Teknik Rolling Roof olarak, uzman kişilerle işçilik kalitesini üst seviyeye yükseltmeye devam ediyoruz .Bütün ürünlerin çevre dostu olması tercih sebebinin en önemli noktalarından birisidir. Müşteri memnuniyeti her şeyden önce gelir, var olan müşterinin sadakati önceliktir ve potansiyel müşteri için her zaman emek verilir. Günümüzde bilinçlenen toplumlar olarak modern teknolojiye zarar vermeyen ürünlerin üretimine dikkat ederek alışveriş işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Teknik Rolling Roof firması için en önemli noktalardan birisi de bunlara saygı göstermektir. Müşterilerin desteği önemlidir, müşterilere ise her koşulda ve günün her saatinde destek uygulaması yapılır.

 

 

Giyotin Cam Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Giyotin cam yaptırırken dikkat edilmesi gereken en önemli işlem işçilik kalitesidir. Malzemede en iyisi kullanılsa bile işçilik titiz ve düzenli şekilde olmazsa giyotin cam her açıdan müşterisine zorluk çıkaracaktır. Usta ve eğitimli insanlarla çalışmak bu açıdan her zaman önem arz etmektedir. Giyotin cam sistemleri hakkında detaylı araştırma yapıldıktan sonra işleme geçilmelidir. Giyotin cam balkon sisteminin iyi çalışması gerekmektedir, müşterilerin camlarını rahat bir şekilde açıp kapatması için gerekli bir yöntemdir.